Share

Inzicht
Inkoop Managers positief over Nederlandse industrie

- Leestijd: < 1 minuut

De Nederlandse Inkoop Managers zijn positief gesteld aan het einde van 2016. De inkoopmanagersindex van Kennisnetwerk NEVI vertoonde in december de hoogste score sinds begin 2011.
De score van 57.3 impliceert een toename van de inkoopvolumes in de markt. De inkoopmanagersindex is een graadmeter voor de bedrijvigheid van de industrie, een score boven de 50 duidt op groei en een score onder de 50 op afname van de inkoopvolumes.
De NEVI wijst de sterke vraag naar industriële producten in binnen- en buitenland aan als belangrijke oorzaak voor het positieve cijfer. NEVI hoogleraar Arjan van Weele stelt dat de toename van inkoopvolumes leidt tot een volledige bezetting van de productiecapaciteit en zorgt voor een grotere vraag naar (technisch) personeel. Deze toegenomen krapte is al zichtbaar in de markt, Van de Groep & Olsthoorn schreef hier recent over in het artikel: de kandidaat is aan zet.

Recente
Inzichten

De eerste 100 dagen van Hans Hilbrands en Jakob Jan Verbraak bij Van de Groep & Olsthoorn

Door Carine Besamusca

Halverwege 2025: reflectie én richting

Door Wim de Kruijf

Tijdelijk leiderschap met blijvende impact

Door Wim de Kruijf

Neem contact
met ons op

Meer weten over de match die wij voor u kunnen maken? Neem dan even contact met ons op.